Урок баскетболу 6-й клас

Завдання уроку: 1) удосконалювати передачі та ловіння м'яча на місці та у русі; 2) повторити ведення м'яча; 3) удосконалювати кидки м'яча однією рукою зверху з місця; 4) навчати опіки гравця; 5) розвивати спритність, швидкість і координацію рухів.

Інвентар: баскетбольні м'ячі; фішки; стійки; секундомір.

Частина уроку

Дозування

Організаційно – методичні вказівки

Підготовча

14-15 хв.

1. Шикування в одну шеренгу, рапорт, повідомлення завдань уроку.

До  1хв.

Рапорт здає черговий.

2. Організаційні вправи (повороти на місці, фігурне марширування).

До  1хв

Чітке виконання команд

3. Ходьба.

У швидкому темпі.

4. «Човниковий» біг 4x5 м.

До  2хв.

По 3-4 учнів, використовуючи фішки.

5. Загально-розвивальні вправах у парах із м’ячем:

- вихідне положення (В. П.) – стоячи спиною одне до одного на відстані 1 кроку, м’яч тримає один із партнерів. Водночас поворот праворуч і передача м’яча з рук у руки, потім поворот ліворуч.

- В. П. – широка стійка ноги нарізно, стоячи спиною одне до одного, м’яч тримає один із партнерів. Водночас нахил уперед і передача м’яча партнерові між ногами, потім випрямитися. Далі передачу здійснюють, прогнувшись назад.

- В. П. – те саме, м’яч попереду. Енергійно нахиляючись уперед, учень із м’ячем кидає його обома руками назад – угору між ногами. Партнер ловить м’яч, повертається кругом і набуває В. П.

- В. П. – основна стійка, обличчям одне до одного, м’яч унизу – позаду. Учень із м’ячем нахиляється вперед і кидає м’яч обома руками вперед – угору через голову.

Партнер ловить м’яч.

- В. П. – стійка ноги нарізно, спиною одне до одного, м’яч затиснений спинами, один учень у присіді. Почергове присідання, утримуючи м’яч спинами.

- В. П. – широка стійка ноги нарізно, нахил уперед обличчям одне до одного. Передавати м’яч із руки на руку під коліном «вісімкою».

- В. П. – широка стійка ноги нарізно, м’яч між ногами. Стрибки вгору із зведенням ніг над м’ячем.

6-7 хв.

8-10 разів

8 10 разів

10-12 разів

Об’єднати учнів у пари.

Стопи не відривати від підлоги.

Ноги в колінах не згинати.

Повністю випрямляти руки під час кидка.

Із нахилом уперед робити крок, голову не опускати, дивитися на партнера.

Дещо відхилятися назад.

Не торкатися м’ячем ніг.

Обличчям одне до одного. Після завершення – ходьба на місці.

Основна 25-27 хв.

1. Передачі м'яча:

на місці у парах;

у русі в трійках.

6-7 хв.

Передача в обумовлений спосіб (однією рукою від плеча, обома від грудей).

2. Ведення м'яча

5-6 хв.

Під час проходження біля стійки загороджувати м’яч, ведучи його дальньою від стійки рукою. Зі збільшенням швидкості, повертатися з веденням другою рукою.

3. Кидки м'яча однією рукою зверху в стрибку:

• у колоні;

• як змагання між командами.

7-8 хв.

Учні шикуються у колонах на відстані 2-3 м. під кутом 45° до щита. Перший учень, виконавши кидок, ловить м'яч і передає його наступному, а сам біжить у кінець колони. Стрибати невисоко, основну увагу приділяючи правильності кидка. Під час відштовхування руки з м'ячем виносити вгору над головою. Випрямивши руку в лікті, кинути м'яч із фінальним рухом кисті й пальців. Команди кидають м'ячі по черзі, кожне влучення учні рахують уголос.

4. Опіка гравця

5-6 хв.

У четвірках, одна пара - нападаючі, друга - захисники. Нападаючі розміщуються на боковій лінії на відстані 3-4 м. від захисників. Кожний із захисників опікує нападаючого; Нападаючі рухаються вперед, передаючи м'яч, захисники відступають назад, не заважаючи нападаючому отримувати м'яч і повторюючи рухи нападаючого. Після 3-4 повторень пасивних дій захисники починають діяти активно.

Заключ

на 3-5 хв.

1. Шикування в одну шеренгу.

До 30 с.

За зростом біля лінії.

2.Рухлива гра «Хвилинка».

1-2 хв.

Учитель за допомогою секундоміра визначає певний проміжок часу. Учні повинні відгадати, зважаючи на власне відчуття часу.

3. Підбиття підсумків уроку.

1-2 хв.

Відзначити найактивніших учнів. Оцінити учнів.

4. Організоване залишення спортивної зали.

До 30 с.

У колону по одному.